pondělí, 15 duben 2019 14:00

Projekt "Mařížský park - cesta, stromy a voda"

cesta stromy

  • Lesopark „Mařížský park“ je součástí krajiny Slavonicka. „Niva v Maříži“  na tento lesopark navazuje. Je cennou lokalitou, která potřebuje dát do pořádku.  Tak aby bylo možné pozorovat meandrující potok, poslouchat zpěv ptáku, a aby se do potoka opět vrátili raci.
  • Maříž je nedaleko Slavonic. Cesta do Maříže a k parku potřebuje vysadit další stromy, které jí budou lemovat, stínit a navracet krajině její půvab.  A nejen to, právě takovéto cesty nás pak příjemně vedou k zeleným oázám v krajině.

  • Vysadíme nové stromy, protože některé stromy musíme vykácet, ale jejich dřevo využijeme zase v parku. Ze dřeva pokácených stromů vytvoříme nový mobiliář parku — schody připomínající vstup do zámku.  Na schodech si pak 

Tím vším chceme přispět k záchraně druhové rozmanitosti krajiny Slavonicka a nejen to, chceme i inspirovat návštěvníky parku k propojování zelených oáz v obcích a zelených ostrovů v krajině, tak aby nás ke krásným místům vedly i krásné cesty.

Na základě souhlasů majitelů pozemků města Slavonice a správce pozemků SÚS Jihočeského kraje jsme začali v sobotu 13. 4. realizovat tento projekt.

„Tento projekt vznikl díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika.“

ZO logolink bez textu 620px

 

 

ZAHÁJENÍM PROJEKTU JSME SE PŘIPOJILI K AKCÍM NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ KONANÝM V RÁMCI „DNE ZEMĚ“.

 

brigada

DEN ZEMĚ V MAŘÍŽSKÉM PARKU

 

Proměny lokality nivy můžete sledovat při svých procházkách v Mařížském parku i na fotografiích, které budeme průběžně zveřejňovat na našich webových stránkách www.mariz-park.cz .

I VY SE MŮŽETE ZAPOJIT DO PROJEKTU!!!

Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , jak nám chcete, případně můžete, pomoci. Rádi vám odpovíme. Předem děkujeme za váš zájem i pochopení, že práci dobrovolníků je třeba koordinovat, tak aby tato práce vedla ke zlepšení stavu cenné lokality nivy u Mařížského parku. Těšíme se na spolupráci se všemi, kterým jako nám není lhostejná budoucnost krajiny Slavonicka.

Martina Havlíčková, členka spolku Mařížský park, z.s.

 VŠECHNY NOVINKY