čtvrtek, 24 říjen 2019 15:16

VIII. ROČNÍK HRANIČNÍHO FESTIVALU

„MAŘÍŽSKÝ PARK – CESTA, STROMY A VODA“

V sobotu 19. 10. jsme si opravdu vychutnali nostalgii podzimu.

duby 2019

foto archiv spolku

U cesty do Maříže jsme nejen zasadili duby, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavého od arboristy pana Mirka Kohela. Jak vybrat sazenici, jak najít správné místo a jak postupovat, aby se našim stromům dařilo.

Pak jsme si tedy opravdu všichni zasloužili odměnu. V Maříži po dlouhé době zazněl hlas zvonů, i když jen symbolicky. Zvony, které se ozývaly v parku, byly nahrávkou koncertu z konce loňského roku ze Slavonického náměstí na podporu spolku Mařížský park. Tento koncert nám dále bude připomínat CD s názvem „Nostalgické vzpomínky“, s fotografií torza mařížského zámku a samozřejmě i s fotografií Pražské zvonohry. U příležitosti křtu CD jsme uspořádali i malou výstavu fotografií Karla Hrubého s česko-německými komentáři. Ta dále pak bude připomínat, že stopy, které v krajině zanecháváme, jsou zrcadlem společnosti.

Součástí akce bylo samozřejmě i malé občerstvení s místních produktů. Občerstveni jsme pak ještě dlouze debatovali s ředitelem České ornitologické společnosti Mgr.Zdeňkem Vermouzskem nejen o ptácích, ale i o krajině a osobní a společenské odpovědnosti. Jemná mlha v parku byla sice opravdu nostalgická, ale nepozorovaně zalézala pod šaty, a i když jsme měli ještě mnoho témat pro diskusi, tak jsme o půl druhé naši akci oficiálně ukončili. Nutno však podotknout, že plánovaný konec byl již v jedenáct.

Vermouzek 5 kopie

Mgr. Zdeněk Vermouzek (foto Jindřich Přibík)

 

Máme radost, že se akce vydařila a velmi děkujeme za spolupráci členům místní pobočky Junáku.

Také děkujeme za podporu Městu Slavonice a Jihočeskému krajskému úřadu, který v rámci podpory kultury podpořil již VIII. ročník Hraničního festivalu.

Také projekt „Mařížský park – cesta, stromy a voda“ vznikl díky podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Na projektu spolupracují se spolkem Mařížský park, z.s. také místní pobočka Junák - český skaut a Slavonická renesanční, o.p.s. A rozhodně nic by se nám tak nepodařilo bez zájmu lidí, které to, co děláme, zajímá, a bez pomoci dobrovolníků.

Za členy spolku Mařížský park všem tímto děkuje

                                                                                          Martina Havlíčková

Vermouzek 2

Martina Havlíčková s CD "Nostalgické vzpomínky" (foto Jindřich Přibík)VŠECHNY NOVINKY