pondělí, 18 září 2017 10:32

Svátek svatého Václava v Mařížském parku

28 9 2017

 

 O svátečním  podvečeru se sešli návštěvníci a obyvatelé Slavonic s příznivci Mařížského parku v Muzeu Maříže.

Sváteční setkání jsme zahájili krátkým filmem Vojty Trčky „ Studna v Maříži “, který doplnily historické a aktuální fotografie. V muzeu v rámci této akce vystavila své obrazy  Isabela Fárová. Obrazy vyjadřující její hluboký vztah ke krajině, jejíž součástí je Maříž.

V době magického soumraku pokračovala slavnost v Mařížském parku, kdy osvětlení parku spolu s  tóny Hang Drumu Jířího Šámala vytvořily příjemnou atmosféru, při které jsme si připomněli, že během 10 let se nejen zajímáme o Mařížský park, ale také se snažíme upoutávat veřejný zájem o krásu tohoto místa a dělat v rámci našich možností věci, které jsou přínosné nejen pro tento park, ale i pro krajinu Slavonicka.VI. ročník Hraničního festivalu zakončila světelná fontána v kašně . 

Snad více než slova vypovídá o Slavnosti v Mařížském parku konané v rámci VI. ročníku Hraničního festivalu zpráva v reportáži v Slavonické TV za měsíc září 2017

https://www.youtube.com/watch?v=Hj5vGvFgEsU  .

Překračovat hranice světla a tmy a především hranice mezi obyvateli a návštěvníky Slavonicka nám pomohli příznivci Mařížského parku, město Slavonice a Jihočeský kraj.

 

Martina Havlíčková, členka spolku Mařížský park,z.s.

 VŠECHNY NOVINKY