pondělí, 15 duben 2019 14:00

Projekt "Mařížský park - cesta, stromy a voda"

cesta stromy


  • Lesopark „Mařížský park“ je součástí krajiny Slavonicka. „Niva v Maříži“ navazuje na tento lesopark park. Je cennou lokalitou, která potřebuje dát do pořádku. Tak aby bylo možné pozorovat meandrující potok, poslouchat zpěv ptáku, a aby se do potoka opět vrátili raci.
  • Maříž je nedaleko Slavonic. Cesta do Maříže a k parku, potřebuje vysadit další stromy, které jí budou lemovat, stínit a navracet krajině její půvab. A nejen to, právě takovéto cesty nás pak příjemně vedou k zeleným oázám v krajině.
  • Některé stromy budeme muset i vykácet, ale jejich dřevo využijeme a vysadíme nové stromy. Ze dřeva některých stromů například vytvoříme nový mobiliář parku — schody připomínající vstup do zámku. Na schodech si, pak můžeme všichni odpočinout, po cestě do Maříže, po procházce v parku …

Tímto vším chceme přispět k záchraně druhové rozmanitosti krajiny Slavonicka, a nejen to, chceme i inspirovat návštěvníky parku k propojování zelených oáz v obcích a zelených ostrovů v krajině, tak aby ke krásným místům nás vedly i krásné cesty.

Na základě souhlasů majitelů pozemků města Slavonice a správce pozemků SÚS Jihočeského kraje jsme začali v sobotu 13.4.2019 realizovat tento projekt.

Projekt je podpořen Nadací Partnerství a společností MOL, Česká republika z grantového programu „Zelené oázy“.

Zahájením projektu podporujeme smysl „Dne Země“ pro ochranu životního prostředí.

brigada

DEN ZEMĚ V MAŘÍŽSKÉM PARKU

 

Proměny lokality nivy můžete sledovat při svých procházkách v Mařížském parku i na fotografiích, které budeme průběžně zveřejňovat na našich webových stránkách www.mariz-park.cz .

I VY SE MŮŽETE ZAPOJIT DO PROJEKTU!!!

Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , jak nám chcete, případně můžete, pomoci. Rádi vám odpovíme. Předem děkujeme za váš zájem i pochopení, že práci dobrovolníků je třeba koordinovat, tak aby tato práce vedla ke zlepšení stavu cenné lokality nivy u Mařížského parku. Těšíme se na spolupráci se všemi, kterým jako nám není lhostejná budoucnost krajiny Slavonicka.

Martina Havlíčková, členka spolku Mařížský park, z.s.VŠECHNY NOVINKY