sobota, 28 prosinec 2019 12:13

PF 2020

PF 2020

Vážení přátelé, za členy spolku Mařížský park,z.s. Vám přeji příjemnou cestu do Nového roku 2020 a také, aby pro nás pro všechny byl stále bývalý zámecký park v Maříži místem klidu a pohody.

čtvrtek, 24 říjen 2019 15:16

VIII. ROČNÍK HRANIČNÍHO FESTIVALU

„MAŘÍŽSKÝ PARK – CESTA, STROMY A VODA“

V sobotu 19. 10. jsme si opravdu vychutnali nostalgii podzimu.

duby 2019

foto archiv spolku

U cesty do Maříže jsme nejen zasadili duby, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavého od arboristy pana Mirka Kohela. Jak vybrat sazenici, jak najít správné místo a jak postupovat, aby se našim stromům dařilo.

Pak jsme si tedy opravdu všichni zasloužili odměnu. V Maříži po dlouhé době zazněl hlas zvonů, i když jen symbolicky. Zvony, které se ozývaly v parku, byly nahrávkou koncertu z konce loňského roku ze Slavonického náměstí na podporu spolku Mařížský park. Tento koncert nám dále bude připomínat CD s názvem „Nostalgické vzpomínky“, s fotografií torza mařížského zámku a samozřejmě i s fotografií Pražské zvonohry. U příležitosti křtu CD jsme uspořádali i malou výstavu fotografií Karla Hrubého s česko-německými komentáři. Ta dále pak bude připomínat, že stopy, které v krajině zanecháváme, jsou zrcadlem společnosti.